Nadzór Sieci Preizolowanej

Strona główna » Nadzór Sieci Preizolowanej

POZNAJ BOGATĄ OFERTĘ

Poznaj NP-4 najlepszy moduł kontroli sieci

Sieci preizolowane są odpowiedzią na duże straty energii (ciepła) w procesie przesyłu i podatności na awarie w sieciach ciepłowniczych.

Rury preizolowane są wykonane w technologii warstwowej i nie w wymagają dodatkowej ochrony. W rurze preizolowanej rura przesyłowa odpowiedzialna za transport czynnika grzewczego/chłodzącego jest oddzielona rurą osłonową od warstwy izolacyjnej. Całość jest umieszczona w kolejnej rurze osłonowej.

Do zalet rur preizolowanych zalicza się m.in. dobrą jakość i trwałość izolacji, możliwość układania rur bezpośrednio w gruncie, z czym wiąże się mniejszy zakres prac budowlanych, mniejsze rozmiary wykopów, oszczędność czasu i nakładów inwestycyjnych związanych z budową sieci oraz co najważniejsze stały monitoring stanu rur dzięki systemowi alarmowemu umieszczonemu w izolacji.

W ofercie firmy Control oferujemy kilka modeli modułów nadzoru sieci preizolowanej różniące się głównie rodzajem zasilania:

Wszystkie umożliwiają nadzór stanu 4 kanałów sieci preizolowanych wykonanych w systemie oporowym i impulsowym oraz pomiary

rezystancji izolacji poliuretanowej, rezystancji pętli i przyłączenia do rury. Możliwe jest także definiowanie progów alarmowych w przeliczeniu na kilometr odcinka oraz lokalna akwizycja danych w pamięci nieulotnej urządzenia o pojemności do 1000 rekordów danych.

Moduły wyposażono w dodatkowy piąty kanał referencyjny do celów autodiagnostyki. Posiadają też złącza do komunikacji w standardzie RS-232 oraz opcjonalnie M-Bus i RS-485. Możliwa jest ich współpraca z innymi modułami i dowolnymi systemami nadzoru.

Moduły świetnie sprawdzają się w systemach telemetrycznych wykorzystujących zdalny odczyt danych pomiarowych w sieciach ciepłowniczych. W praktyce zostały przez nas zastosowane w systemie nadzoru i sterowania siecią ciepłowniczą Energie EC w Słupsku, w systemie zdalnego odczytu detektorów sieci preizolowanych dla ZEC Bolesławiec i PEC Bytom, które obejmowały m.in. system alarmowy sieci ciepłowniczej.

Chcesz wdrożyć skuteczny system monitorowania swoich procesów?

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze rozwiązania!

Masz pytania?

774 663 073, 774 663 797

Otwarte Pon- Pt

08:00 – 16:00

Potrzebujesz pomocy?

control@control.com.pl