sieć ciepłownicza, system alarmowy sieci ciepłowniczej
Jak działa system alarmowy sieci ciepłowniczej?
Systemy alarmowe sieci ciepłowniczych to jedno z zastosowań telemetrii w ciepłownictwie. Podstawowym zadaniem systemu alarmowego sieci ciepłowniczej jest ciągły nadzór sieci i alarmowanie o awariach, związanych najczęściej z nieszczelnościami i ich konsekwencjami stanowiącymi źródło strat ciepła w procesie przesyłania i problemów z dostawą ciepła do odbiorców.
zdalny odczyt, system telemetryczny
Jakie dane można zbierać i analizować za pomocą systemów telemetrycznych?
Współczesne systemy telemetryczne wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie zdalnych pomiarów i wspierane przez oprogramowanie SCADA umożliwiają kontrolę, nadzór i sterowanie w czasie rzeczywistym niemal każdego procesu.
automatyka budynkowa, systemy telemetryczne
W jakich warunkach sprawdza się sterownik telemetryczny SMART-500?
SMART-500 firmy Control to swobodnie programowalny moduł telemetryczny o dużych możliwościach i szerokiej gamie zastosowań w systemach telemetrycznych, automatyki przemysłowej, automatyki budynkowej, itp. SMART-500 to uniwersalne narzędzie umożliwiające budowę nowoczesnych systemów kontroli, monitoringu, akwizycji, diagnostyki i sterowania.
systemy automatyki budynkowej
Systemy automatyki budynkowej – czym są i jakie mają zalety
Internet Rzeczy, Inteligentny Dom, telematyka, telemetria to terminy pojawiające się już nie tylko w pracach naukowych i przemyśle, ale także, i to coraz częściej, w tekstach popularnonaukowych i dziedzinach związanych z codziennym życiem. Rozwój nowoczesnych technologii i związane z nimi innowacyjne rozwiązania sprawiają, że nasz świat jest coraz bardziej skomputeryzowany i zautomatyzowany.
sterowniki swobodnie programowalne, sterowniki plc
Rola sterowników PLC w systemach automatyki przemysłowej – uzyskaj kontrolę nad produkcją
Programowalne sterowniki logiczne PLC (ang. Programmable Logic Controller) zwane także sterownikami swobodnie programowalnymi, to wyspecjalizowane do zastosowań w automatyce przemysłowej mikrokomputery wyposażone w modułowe komponenty zaprojektowane do automatyzacji procesów sterowania.
nadzór sieci preizolowanych, rury preizolowane
Jakie urządzenia są niezbędne do prawidłowego nadzoru sieci preizolowanej?
Firma Control od wielu lat zajmuje się wdrażaniem rozwiązań z dziedziny automatyki, telemetrii i elektryki w kraju i za granicą. Spośród naszych dokonań warto wymienić system sterowania siecią ciepłowniczą w MEPEC Łomża czy system zdalnego odczytu detektorów sieci preizolowanych w PEC Bytom. Systemy nadzoru sieci preizolowanych stanowią istotną część naszej działalności.
zdalny odczyt parametrów z modułu
Jak działa oprogramowanie OCS do zarządzania systemem sieci?
Oprogramowanie OCS należy do grupy oprogramowania określanego mianem SCADA (ang. Supervisory Control And Data Acquisition). SCADA to rozbudowane systemy informatyczne nadzorujące przebieg procesów technologicznych lub produkcyjnych, a ich działanie obejmuje zbieranie aktualnych danych, w tym danych pomiarowych dokonywanych w czasie rzeczywistym, ich wizualizację, sterowanie procesem, alarmowanie oraz archiwizację danych.
konwerter transmisji
Jak działa konwerter transmisji?
Świat, w którym żyjemy oplata pajęczyna różnorodnych sieci, przez które przepływają niewyobrażalne ilości danych. Jedne tak jak sieci transmisji satelitarnej, GPS, internet, czy sieci transmisji komórkowej obejmują swym zasięgiem cały glob. Inne, nie mniej istotne dla naszego życia, pokrywają mniejsze obszary i najczęściej nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia.
standard m-bus, sterowniki swobodnie programowalne
Standard M-Bus – na czym polega jego fenomen? I czy to… fenomen?
Rosnące wymagania klientów, konieczność kontroli i sterowania większości procesów produkcyjnych i technologicznych w czasie rzeczywistym, potrzeba szybkiego reagowania na zmiany zachodzące w procesach oraz łatwość modyfikowania i rozbudowy systemów automatyki to zadania stojące przed systemami automatyki budowlanej, systemami telemetrycznymi, czy systemami alarmowymi.
Omówienie standardu transmisji danych w IoT dla LTE-cat.M – zalety i możliwości jakie daje wprowadzenie nowej technologii transmisji danych
Żyjemy w świecie zdominowanym przez innowacyjne technologie, które pojawiają się tak szybko i równie szybko zmieniają otaczającą nas rzeczywistość, że czasem trudno zrozumieć na jakiej zasadzie dane urządzenie funkcjonuje i jakie są wszystkie jego możliwości.
sterowniki swobodnie programowalne, telemetria, telematyka
Telematyka i telemetria – charakterystyka, zastosowanie i korzyści
W dobie informacji błyskawiczny dostęp do wszystkich najważniejszych danych to klucz do sukcesu. Kontrola wydajności pracy maszyn, monitorowanie procesów przewozowych, inteligentny budynek – wszystko to umożliwia telematyka i telemetria.

Masz pytania?

774 663 073, 774 663 797

Otwarte Pon- Pt

08:00 - 16:00

Potrzebujesz pomocy?

control@control.com.pl