Moduły wejścia/wyjścia

Strona główna » Moduły wejścia wyjścia

POZNAJ BOGATĄ OFERTĘ

Szeroka gama modułów I/O

W automatyce, a tym samym w dziedzinach takich, jak automatyka przemysłowa i telemetria każde urządzenie posiadające co najmniej jedno wejście i jedno wyjście jest urządzeniem wejścia/wyjścia. Oczywiście te bardziej wyspecjalizowane z racji ich przeznaczenia dzielą się na konwertery, koncentratory, sterowniki (w tym swobodnie programowalne sterowniki plc), moduły wykonawcze, itp.

Zasada działania modułów wyjścia wejścia opiera się przekazywaniu na odpowiednie wyjścia sygnałów będących ściśle określoną reakcją na sygnały pojawiające się na odpowiednich wejściach układu. Głównym zadaniem układów wejścia/wyjścia jest zapewnienie właściwej komunikacji między urządzeniami pomiarowymi, sterownikami, modułami wykonawczymi bez względu na charakter i rodzaj przesyłanych informacji. Moduły wejścia/wyjścia mogą posiadać zarówno wejścia i wyjścia cyfrowe, jak i analogowe.

Znajdujący się w naszej ofercie moduł AIO–24/32–B idealnie nadaje się do obsługi obiektów z dużą liczbą sygnałów we/wy w różnych standardach, gdyż posiada 24, konfigurowane niezależnie w różnych standardach sygnału, wejścia cyfrowo-analogowe, dwa szybkie wejścia cyfrowe oraz 32 wyjścia, w tym 8 cyfrowych wyjść separowanych i 3 grupy po 8 wyjść typu OC przeznaczonych do sterowania modułów mocy (triak lub przekaźnik). Komunikacja odbywa się przez interfejs M-Bus lub RS232, a stany wyjść dwustanowych są sygnalizowane przez diody LED na froncie urządzenia.

Moduł rozszerzeń obiektowych SAIO-804S do urządzeń transmisji bezprzewodowej typu GPRS posiada 8 wejść analogowych, konfigurowanych niezależnie w różnych standardach sygnału, 4 wyjścia dwustanowe typu OC do urządzeń wykonawczych i komunikuje się przez szynę M-Bus.

Dwukanałowy moduł DA2 sterowny przez M-Bus lub przez sygnał dwustanowy o zmiennym wypełnieniu (PWM) posiada dwa wejścia RS232 i dwa wyjścia analogowe. Każdy kanał pracuje niezależnie w standardzie prądowym i napięciowym.

LI2M to moduł obiektowy dla rozproszonych systemów automatyki z 2 wejściami impulsowymi zliczającymi (liczniki) z podtrzymaniem bateryjnym. Zasilanie i transmisja danych realizowana przez szynę M-Bus.


Chcesz wdrożyć skuteczny system monitorowania swoich procesów?

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze rozwiązania!

Masz pytania?

774 663 073, 774 663 797

Otwarte Pon- Pt

08:00 – 16:00

Potrzebujesz pomocy?

control@control.com.pl