Search

In what conditions does the SMART-500 telemetry controller work?

sterownik telemetryczny SMART-500, moduł telemetryczny

SMART-500 firmy Control to swobodnie programowalny moduł telemetryczny o dużych możliwościach i szerokiej gamie zastosowań w systemach telemetrycznych, automatyki przemysłowej, automatyki budynkowej, itp. SMART-500 to uniwersalne narzędzie umożliwiające budowę nowoczesnych systemów kontroli, monitoringu, akwizycji, diagnostyki i sterowania.

Możliwości programowalnego sterownika telemetrycznego SMART-500

O możliwościach SMART-500 decyduje jego rozbudowana konstrukcja. Sterownik swobodnie programowalny posiada możliwość łatwej zmiany i modyfikacji programu sterującego, a dodatkową zaletę stanowi możliwość jego zdalnego bezpiecznego przeprogramowania. Pozwala tworzyć aplikacje w języku C.

Transmisja zgromadzonych danych oraz zdalne sterowanie jest realizowana w bezprzewodowej technologii LTE-M (serwisowo lub dla celów zdalnego zarządzania dostępne są wiadomości SMS oraz połączenie wdzwaniane).

SMART-500 wyposażono w wiele portów komunikacyjnych oraz szereg wejść i wyjść:

  • 1 port USB typ B – programowanie i konfiguracja,
  • 2 porty komunikacyjne RS-232 i 1 port komunikacyjny RS-485 (np. komunikacja z regulatorami, sterownikami, czujnikami itp.),
  • 1 port M-Bus Master (max. obciążalność 10 jednostek) (liczniki wody, ciepła, prądu, gazu itp.),
  • 1 port diagnostyczny RS232 lub opcjonalnie dodatkowy port komunikacyjny z identyfikacją obecności,
  • 8 wejść pracujących niezależnie w różnych standardach (dwustanowe, prądowe, napięciowe i miliwoltowe),
  • 1 wejście dwustanowo–oporowe,
  • 7 wyjść dwustanowych typu OC,
  • 1 sterowalne wyjście zasilania 0,2A max (np. kontrola dostępu),
  • 2 niesterowalne wyjścia zasilania z zabezpieczeniem 50mA każde (np. zasilanie przetworników pętli prądowej),
  • 2 porty rozbudowy o dwie karty rozszerzeń (np. karta komunikacyjna IM2 do obsługi ciepłomierzy, karta komunikacyjna 1-wire, karta komunikacyjna RS-485, karta komunikacyjna M-Bus Master 10, karta wyświetlacza z 4 klawiszami i inne).

To wszystko sprawia, że SMART-500 jest urządzeniem wszechstronnym i uniwersalnym o ogromnych możliwościach zarówno w zakresie zdalnego odczytu danych pomiarowych w wielu standardach, ich przetwarzania i gromadzenia, sterowania autonomicznymi procesami oraz transmisji.

Zastosowanie sterownika telemetrycznego SMART-500

SMART-500 znajduje zastosowanie w nowoczesnych systemach kontroli i nadzoru, monitoringu, akwizycji danych, diagnostyki i sterowania. Bogate wyposażenie sterownika w różne porty transmisji danych, różnorodność i możliwość zaprogramowania wejść umożliwia jego szerokie zastosowanie.

Współpraca z wieloma rodzajami inteligentnych liczników umożliwia wykorzystanie SMART-500 we wszelkiego rodzaju systemach zdalnego rozliczania poboru energii: ciepła, wody, prądu, itp. Dzięki wyjściom OC sterownik może sterować urządzeniami wykonawczymi takimi, jak pompy, silniki, elektrozawory np. w węzłach ciepłowniczych. Wielość i różnorodność wejść umożliwia zastosowanie SMART-500 w systemach automatyki przemysłowej i automatyki budynkowej. Sterownik może pełnić rolę lokalnego centrum gromadzącego i przesyłającego dane z inteligentnych liczników, czujników, detektorów ruchu, zmierzchowych, dymu oraz sterować ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, dostępem do wybranych pomieszczeń, realizować całodobowy monitoring i bezpieczeństwo obiektów, w tym bezpieczeństwo przeciwpożarowe i antywłamaniowe.

W jakich warunkach sprawdza się sterownik telemetryczny SMART-500?

Mówiąc najkrócej sterownik SMART-500 sprawdza się w każdych warunkach. Dzięki bezprzewodowej transmisji danych sterowniki SMART-500 mogą pracować w miejscach trudno dostępnych i w rozległych systemach o rozproszonej architekturze stanowiąc lokalne centra sterowania i przekazujące lokalne dane do systemów nadrzędnych, w systemach telemetrycznych obsługujących jednocześnie dane pomiarowe dostarczane i przesyłane w różnych standardach i formatach.

Chcesz wdrożyć system telemetryczny do swojego biznesu?