Konwertery transmisji

Strona główna » Konwertery transmisji

POZNAJ BOGATĄ OFERTĘ

Szeroka gama konwerterów transmisji

Najogólniej mówiąc konwersja to przekształcenie pewnego parametru, wielkości fizycznej, czy informacji z jednej postaci do innej, zrozumiałej dla człowieka lub urządzenia. Najprostszy przykład konwersji to zamiana wskazania temperatury wyrażonej w stopniach Fahrenheita lub Kelwina na wskazanie w skali Celsjusza. Europejczyk widząc wskazanie temperatury w skali Celsjusza od razu wie, czy jest upalnie, ciepło, czy zimno, a interpretacją temperatury w skali Fahrenheita ma spory problem.

W systemach automatyki przemysłowej najistotniejsza jest konwersja danych i ich prawidłowa transmisja. Konwerter to urządzenie, które tę konwersję realizuje, czyli zapewnia konwersję danych pomiarowych transmitowanych z użyciem jednego standardu na inny standard transmisji.

Nowoczesne sieci telemetryczne to często bardzo rozbudowane systemy, w skład których wchodzą setki, a nawet tysiące różnego typu urządzeń pomiarowych (liczniki, czujniki, detektory, itp.), urządzeń sterujących (sterowniki swobodnie programowalne plc, komputery,

itp.) oraz wykonawczych (silniki, pompy, elektrozawory, itp). W dodatku systemy telemetryczne, jak np. systemy alarmowe sieci ciepłowniczej, systemu monitorowania lub zdalnego odczytu sieci ciepłowniczych, wodociągowych, czy poboru energii elektrycznej obejmują swoim działaniem znaczne obszary i wymagają niezawodnej transmisji danych na odległość nawet kilku kilometrów.

Magistrala M-Bus zapewnia prawidłową transmisję nawet do kilku kilometrów, jednak np. komputery nie posiadają interfejsu M-Bus.

Posiadają natomiast interfejsy Ethernet i coraz rzadziej interfejs RS232, ale Ethernet może zapewnić transmisję jedynie do kilkuset, a RS232 co najwyżej kilkunastu metrów. Z kolei większość urządzeń pomiarowych jest wyposażona najczęściej w interfejs RS232, a w przypadku nowoczesnych liczników pomiarowych także w interfejs M-Bus. W celu zapewnienia właściwej współpracy tak wielu

urządzeń konwertery stanowią istotny, jeśli nie niezbędny, element teletransmisji.

W naszej ofercie posiadamy zarówno konwertery RS232/M-Bus, RS232/Ethernet, jak również RS232/RS485.

Konwertery M–Bus Master 10+M–Bus Master 60M–Bus Slave mogą być stosowane z dowolnymi urządzeniami wyposażonymi w interfejs M-Bus (liczniki energii cieplnej, liczniki wody, liczniki energii elektrycznej, moduły wykonawcze, rejestratory, i inne) lub interfejs RS232.

Konwertery ETH1 i ETH2 umożliwiają zdalny odczyt danych i sterowanie urządzeniem z portem szeregowym za pośrednictwem sieci komputerowej. Komunikacja z urządzeniem realizowana jest poprzez protokół TCP lub UDP.

Pasywny konwerter RS232/RS248 umożliwia komunikację między standardami RS232 i RS348.

Chcesz wdrożyć skuteczny system monitorowania swoich procesów?

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze rozwiązania!

Masz pytania?

774 663 073, 774 663 797

Otwarte Pon- Pt

08:00 – 16:00

Potrzebujesz pomocy?

control@control.com.pl