Materiały dodatkowe

Strona główna » Zasilacze, UPS

POZNAJ BOGATĄ OFERTĘ

Szeroka gama zasilaczy i UPS’ów

Automatyka przemysłowa, automatyka budynkowa, telemetria, czy telematyka kojarzą się przede wszystkim ze sterownikami swobodnie programowalnymi, modułami wejścia/wyjścia, koncentratorami, konwerterami, modułami sterowania, urządzeniami do zdalnego odczytu pomiarów i urządzeniami wykonawczymi. W tym zestawieniu zupełnie pomijane są tak istotne elementy systemów sterowania i nadzoru procesów produkcyjnych i technologicznych jak zasilacze i UPS’y. A przecież to od nich zależy w dużej mierze niezawodność i prawidłowe działanie całych sieci połączonych ze sobą wyżej wymienionych elementów.

Współczesne systemy automatyki, w tym systemy telemetrii zapewniają ciągły nadzór i sterowanie procesami dostarczając i analizując niemal w czasie rzeczywistym zdalne dane pomiarowe i sygnały pochodzące od innych urządzeń sygnały. Zapewnienie właściwych napięć gwarantujących bezbłędne i nieprzerwane działanie wszystkich elementów składowych systemów sterowania, monitorowania i kontroli spoczywa właśnie na tych, z pozoru niepozornych, urządzeniach.

W szerokiej gamie urządzeń oferowanych przez firmę Control nie mogło zabraknąć zasilaczy i UPS’ów.

ZN10/12 to niestabilizowany zasilacz przeznaczony do zasilania elementów automatyki przemysłowej takich, jak sterowniki PLC, przetworniki, moduły we/wy, konwertery, itp. przystosowanych do zasilania ze źródła niestabilizowanego napięcia stałego 12V. ZN10/12 jest zasilany z sieci energetycznej 230V.

UPS to urządzenie, którego zadaniem jest dostarczenie zastępczej energii elektrycznej, pobieranej z akumulatora w sytuacji, gdy główne zasilanie z jakiegoś powodu nie funkcjonuje np. awaria sieci energetycznej, awaria zasilacza, uszkodzenie linii przesyłowej, itp. UPS wpina się w układ zasilania pomiędzy źródło prądu i odbiornik. Kiedy zasilanie działa właściwie UPS „przepuszcza” je bez zmian. W miarę potrzeby doładowuje podłączony akumulator. Kiedy napięcie zasilające UPS zanika urządzenie w ułamku sekundy przełącza się na zasilanie bezpośrednio z akumulatora lub z wykorzystaniem falownika. Dzieje się to na tyle szybko, że zasilane przez UPS urządzenia nie wyłączają się i „tracą” danych. Do urządzeń wymagających bezprzerwowego zasilania napięciem 12 lub 24V są przeznaczone nasze produkty UPS12 i UPS24V.


Chcesz wdrożyć skuteczny system monitorowania swoich procesów?

Skontaktuj się z nami i poznaj nasze rozwiązania!

Masz pytania?

774 663 073, 774 663 797

Otwarte Pon- Pt

08:00 – 16:00

Potrzebujesz pomocy?

control@control.com.pl